Як закрити кредитну карту?

розміщено в: Корисне | 0

Часто при оформленні платіжної картки менеджери банків пропонують активувати кредитну карту з лімітом на різні покупки і потреби. Цей продукт вважається дуже зручним, оскільки відкриває доступ до грошового займу без необхідності надання додаткових документів. Згодом карта стає непотрібною через невигідні умови користування або з інших причин. У цей момент виникає питання, як закрити кредитну карту і не опинитися в складній ситуації.

З чого почати закриття карти?

На перший погляд може здатися, що ця процедура полягає в простому дзвінку менеджеру або подачі відповідної заяви на офіційному сайті. Але все набагато складніше – багато банків при видачі карт укладають угоди, що передбачають при закритті рахунку сплату додаткової комісії або штрафу. Перед тим як швидко закрити кредитну карту в Україні, слід уважно ознайомитися з інформацією в підписаному контракті.

Як відбувається закриття кредитної картки?

У кожної фінансової організації закриття кредитної карти виконується за певною схемою. Однак існує універсальна формула, що дозволяє виконати дану процедуру без шкоди для себе. Вона виглядає наступним чином:

  1. Завітати до відділення банку, в якому отримували карту.
  2. Надати паспорт або документ, що підтверджує особу, разом з картою, яку збираєтеся закривати.
  3. Написати заяву про відмову використання кредитного рахунку.
  4. Перевірити і погасити поточну заборгованість (при її наявності) за певний період і нараховані відсотки за тарифом.
  5. Отримати від банку довідку про погашення боргу і відсутність претензій до позичальника.

За останню довідку доведеться додатково заплатити. Однак тільки вона гарантує відсутність додаткових стягнень з боку фінансової організації. Це один з небагатьох способів, як правильно закрити кредитну карту.

Пам’ятайте, що кредитний рахунок буде повністю закритим, якщо у клієнта на руках є наступні документи:

  • екземпляр договору про відкриття позичкового рахунку;
  • квитанція банку про погашення заборгованостей;
  • копія заяви про закриття кредитного рахунку;
  • довідка, яка пошкоджує відсутність претензій з боку банку.

У деяких випадках, перед тим як в банку кредитну карту закрити, потрібно зателефонувати представнику організації і уточнити всі деталі процедури. Також можна зайти в налаштування самої карти з мобільного додатка і подати заявку через особистий кабінет. Але це, на жаль, не дає стовідсоткову гарантію відсутності додаткових зборів і платежів.

Де взяти гроші після закриття кредитної картки?

Якщо клієнт банку закрив свій кредитний рахунок, але йому терміново знадобилися кошти, можна звернутися в МФО. Для подачі заявки потрібно паспорт, ІПН і будь-яка платіжна карта. Процедура займає лічені хвилини – автоматична система проаналізує внесені в онлайн-режимі дані, консультант уточнить деталі угоди, і в разі позитивного рішення гроші відразу надійдуть на карту. З таким вигідною пропозицією більше не потрібно переживати, як вигідно закрити кредитну карту. Сьогодні знайти і вибрати МФО не так легко, оскільки послуги мікрокредитування пропонують багато компаній. Переконайтеся, що організація перевірена і чесна, для цього дізнайтеся всю важливу інформацію на її сайті і почитайте відгуки користувачів в Мережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.